Být zaměstnaný nebo podnikat je samozřejmě sen každého z nás. Jedině tak budeme mít dostatečný příjem na to, abychom zaplatili všechny složenky a další nezbytnosti. Problém ale může nastat ve chvíli, kdy se nedaří. Příkladem může být krach naší firmy. Tu totiž nelze jenom tak opustit, a tak se nám bude hodit i odborná pomoc při likvidaci sro. Firma totiž musí svou činnost ukončit podle zákonem stanovených kritérií. Teprve poté je zrušena a my jsme nuceni hledat si novou práci, nebo jít na pracovní úřad. Mezi ty základní dávky, o které je vhodné si v tomto případě požádat, patří:

  • Podpora v nezaměstnanosti
  • Příspěvek na bydlení
  • Příspěvek na živobytí
  • Životní a existenční minimum

Je třeba splnit podmínky

Nejenom v souvislosti s naší nezaměstnaností, ale i v souvislosti s nezdarem našeho podnikání je třeba splnit několik podmínek, aby nás na ÚP zaregistrovali a bylo za nás placeno sociální a zdravotní pojištění. V případě zaměstnání je třeba výpověď a hlavně zápočtový list. V případě byznysu jasnou informaci o zrušené firmy. To může zařídit společnost M2 Business s.r.o., která se na pomoc podnikatelům v těchto případech přímo specializuje a dokáže tak nabídnou své profesionální služby, které lze využít kdykoliv a kdekoliv.

S penězi musíte šetřit

I pokud se na vás usměje štěstí a získáte od státu všechny příspěvky, na které máte nárok, určitě to neznamená, že byste neměli začít šetřit. Zvláště, pokud máte závazky, a to ať už v podobě půjček, tak v podobě hypoték, nebo spotřebitelských úvěrů. Pokud ale zároveň máte nejenom dluhy, ale i pohledávky, je dobré je začít v tomto těžkém období vymáhat. Pomůžeme při vymáhání pohledávek, a to tak, že na osoby které vám dluží, nastoupí exekutor. I to je možnost, jak získat peníze, se kterými jste možná už ani nepočítali. Ve skutečnosti se ale jedná o peníze, které mají být vaše.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *