Od dubna tohoto roku stát začal přispívat na dojíždění do práce lidem, kteří zůstali dlouhodobě nezaměstnaní. Člověk, který je na úřadě práce déle než rok nebo přišel o své zaměstnání kvůli hromadnému propouštění, může získat státní příspěvek na dojíždění.  Výše příspěvku se odvíjí od počtu kilometrů. Od 10 km do 25 km má zaměstnanec nárok na 1500,- Kč mezi 25 km až 50 km dostane příspěvek 2500,- Kč. Horní hranice státní podpory 3 500,- Kč je určená pro lidi, kteří musí dojíždět do zaměstnání více než 50 km. Zaměstnanec, který dojíždí do zaměstnání méně než 10 km, může o státní příspěvek zažádat, pokud v místě neexistuje možnost dojíždění hromadnou dopravou. Zákonem stanovená výše příspěvku pak činí 1000,- Kč.

Příspěvek na dojíždění se týká pěti krajů: Ústeckého, Jihomoravského Olomouckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje a je určený lidem, kteří vydělají méně než je průměrná mzda. Podmínkou pro vyplacení je, že zaměstnanec má uzavřený pracovní poměr minimálně na jeden rok nebo na dobu neurčitou.

Žádost lze předložit na místním úřadě práce a je k ní potřeba předložit datum nástupu do nového zaměstnání, adresu bydliště, adresu práce a pracovní smlouvu. V případě schválení úřad práce uzavře s příslušným občanem dohodu a každý měsíc mu bude na základě předložení výplatní pásky příspěvek vyplacen. Příspěvek je limitovaný na dobu jednoho roku a až na Moravskoslezský kraj je určený jen na tuzemské dojíždění za prací 

Kde se dozvědět víc?
https://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2021/03/2021_03_21_tz_prispevek_na_dojizdeni_brezen_2021.pdf

Žádost ke stažení
http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/kestazeni

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *