S daňovým přiznáním je to každý rok stejné. Odkládáme to a odkládáme, a nakonec ho doručíme na nesprávný úřad. My vám poradíme, jak se těmto nejčastějším chybám vyvarovat.

Daňové přiznání by – stejně jako každý rok – mělo být doručeno do konce března. V každém případě vlastně musí poslední březnový den již být doručeno na finančním úřadu. Rok 2021 nám však dává pár dnů k dobru. Díky víkendu a Velikonocům se však posuneme až na 3. duben.

Kdy lze termín odevzdání posunout?

  • Poplatník daně má povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, nebo poplatníkovo přiznání podává daňový poradce
  • Správce daně z objektivních důvodů sám prodloužil lhůtu pro podání přiznání.
  • Třetí okolností je pak případ, kdy připadá 31. 3. na víkend nebo na svátek. Pak se daňové přiznání podává v nejbližší pracovní den – což je případ právě roku 2021.

 

Kam daňové přiznání doručit?

Správné místo odevzdání je druhá polovina úspěchu. Formuláře je potřeba doručit na místně příslušný finanční úřad. Což neznamená nic jiného, než že adresátem vašeho doporučeného dopisu (pokud posíláte přiznání poštou) bude finanční úřad v místě, kde jste trvale hlášeni k pobytu. Není tak vůbec důležité, kde pracujete, důležité je pouze trvalé bydliště.

Pokud vlastníte datovou schránku, tak je vaší povinností odevzdat daňové přiznání tam. Odevzdat to také můžete elektronicky. Avšak to pouze v případě, že vlastníte elektronický podpis.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *