Systém sociálního zabezpečení působí mnohdy složitě a člověk, který se snaží dopracovat k nárokům na sociální dávky nebo zjistit informace k příslušnému sociálnímu tématu si může často připadat zahlcený množstvím legislativy. Ministerstvo práce a sociálních věcí si je vědomo, že je mnohdy obtížné zorientovat se v příslušných sociálních zákonech a připravilo pro veřejnost elektronickou verzi Slovníku sociálního zabezpečení, která je pro laickou i odbornou veřejnost dostupná na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Elektronický slovník navazuje na tištěnou podobu Slovníku sociálního zabezpečení vydaného loňského roku a snaží se o jednoduché a komplexní vysvětlení často komplikovaných otázek sociální problematiky. Jeho hlavním cílem je nabídnout rychlou a snadnou orientaci v pojmech z oblasti sociálních dávek a služeb, zaměstnanosti, nemocenského a důchodového pojištění. Při hledání konkrétního dotazu lze v horní části slovníku zahájit vyhledávání pomocí klíčového slova nebo je možné využít seznam kategorií.

Obsah slovníku bude pracovníky ministerstva systematicky obnovován při změnách v sociální legislativě a bude obsahovat neustále aktuální informace. Tisková zpráva Ministerstva práce a sociálních věcí však upozorňuje, že tento slovník nenahrazuje znalost příslušné sociální legislativy.  Elektronický Slovník sociálního zabezpečení je přístupný na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí, slovnik.mpsv.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *