Pokud jste nezaměstnaní, na mateřské dovolené, nebo chcete čerpat výhody spojené s vaším zaměstnáním, velmi často se můžete obrátit na pomoc státu. Naopak jako podnikatelé pomoc nečekejte, a to i když se vám nedaří a jste ve ztrátě. I proto si řada podnikatelů musí v dnešní době pomoci sama a optimalizovat své příjmy a daně, aby jim alespoň něco zůstalo. Jednou z možností jsou výhodné podmínky podnikání, které nabízejí offshore společnosti. Tedy společnosti, které jsou umístěné v daňových rájích, a tedy nejsou spojeny s nijak náročnou daňovou administrativou.

Co vše musí podnikatel platit?

Ačkoliv podnikatelé jsou často spojováni s vysokými zisky, ne vždy je to pravdou. Ročně jich tisíce krachují jenom proto, že už nemají peníze na provoz firmy, natož pro sebe. A stát jim nepomůže, jelikož pouze bere. Příkladem jsou třeba tyto povinné odvody:

  • Zdravotní pojištění
  • Sociální pojištění
  • Daň z příjmu
  • DPH
  • Silniční a další daně

Samozřejmě tyto sumy mohou u mnohých přesahovat i jejich zisky, a tak hledají varianty, jak jim utéci. Přijít vhod může sídlo firmy ve Velké Británii, tedy offshore společnost Velká Británie. Ačkoliv tato země není považována za daňový ráj jako takový, podmínky pro byznys jsou zde skutečně lepší, než u nás. A tak tam míří lidé, kteří nechtějí s podnikáním končit, jelikož v něm vidí budoucnost – ale ne u nás. Zde stát podnikatele likviduje a posílá je šmahem na pracovní úřad.

Úspory se hledají všude

Co s drobným podnikáním také souvisí, to je neustálé hledání úspor, a to i při běžných podnikatelských činnostech. Příkladem je tisk a náplně. Zde mohou pomoci levné tonery HP, které jsou určené do tiskárny HP. Sice nám mohou ušetřit několik stovek, ale za pár let už tato úspora dělá hezkých pár tisíc. A takto je to téměř se vším a tak je třeba své náklady neustále kontrolovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *