Pokud se mluví o podnikatelích, potom je tato skupina osob spojena hlavně s názorem, že mají dostatek peněz. Není to ale úplně pravda, jelikož jsou i tací, kterým se úplně nedaří. Odhoďme předsudky stranou a pojďme se podívat na možnosti, které jako podnikatelé máte. A to ať už jste OSVČ, nebo plánujete založení s.r.o. V tomto směru neváhejte a vyberte si z nabídky služeb, které souvisí se službami v této oblasti. Založení firmy totiž nikdy nebylo tak jednoduché, jako dříve. Zmínit je dobré už onen první příspěvek, a to na vaše podnikání, který je spjatý s každým začínajícím podnikatelem.

Myšleno je také na rodiče

Podnikatelská činnost je v současné době alternativou ke klasickému zaměstnání a tak je jasné, že by lidé na volné noze měli pobírat podobné dávky, jako jejich kolegové zaměstnanci. Pokud jsou rodiči, nabízí se nejenom porodné, ale třeba i příspěvek na dítě. Tím posledním příspěvkem je i takzvaná mateřská, u které se předpokládá, že rodič nepracuje. I když to dnes jenom těžko zjistíme, jelikož málokdo má sídlo firmy spojené se svou kanceláří. Řada podnikatelů dnes využívá virtuálních sídel – pro bližší informace klikněte sem. Ty jsou reálnou adresou, na které se však nemusí zdržovat a tak může bez problémů pracovat odkudkoliv, i z domova. Samozřejmě bez obav z jakéhokoliv postihu.

Jak je to s neúspěchem naší firmy?

V tomto směru bohužel nemáme jakýkoliv nárok na to, aby nás stát dodatečně zadotoval. Souvisí s tím třeba i platba dvou základních pojistek, a to pokud jsme OSVČ. Jedná se o:

  • Zdravotní pojištění
  • Sociální pojištění

To dosahuje několika tisíc a musíme ho zaplatit každý měsíc, bez ohledu na to, co jsme vydělali. I proto je lepší volbou firma a registrační sídlo pro obchodní společnosti, které je s ní spjaté. Přesto ale jeden příspěvek existuje, a ten je spojený s naší hmotnou nouzí. Zde ale musíme reálně a objektivně prokázat, že jsme se do ní skutečně dostali.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *