Všeobecná zdravotní pojišťovna si pro rok 2021 připravila hned několik novinek. V roce 2021 nadále pokračuje poskytování příspěvků z fondu prevence aktivity. Tyto příspěvky se poskytují dětem i dospělým a jsou stanoveny čtyři části (prevence kardiovaskulárních onemocnění, diabetu, poruch duševního zdraví a onkologických nemocí).

Až 1.000 korun na kurz první pomoci

V novém roce je horkou novinkou příspěvek ve výši až 1.000 Kč pro pojištěnce nad 18let na kurz první pomoci nebo na kurz nácviku kardiopulmonální resuscitace. Kurz si musí pojištěnec uhradit a absolvovat. Organizuje je např. Český červený kříž.

Příspěvek na pohybové aktivity

Protože k prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním patří i pohyb a snížení nadváhy, můžete získat až 500 Kč na pohybové aktivity (či sestavení jídelníčku od praktického lékaře, obeziotologa, diabetologa nebo nutričního terapeuta). Je nutné, aby se jednalo o pravidelnou aktivitu, takže je nutné předložit buď zaplacenou permanentku pro letošní rok, nebo předplatné ve výši alespoň 1.500 Kč. Podmínka neplatí pro osoby nad 65 let, ale i u nic se musí jednat o pravidelnou aktivitu. Příspěvek je určen na vytrvalostní sporty, rozvíjení síly, koordinaci, flexibilitu a jiné (aerobic, kalanetika, cyklistika, plavní, florbal, badminton, gymnastika, jóga aj.). Příspěvek není možné využít na nebezpečné a nepojistitelné druhy sportů.

Vyšetření kožních znamének

Na onkologickou prevenci, konkrétně vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci lékaře můžete získat až 500 Kč. Jedná se o velmi doporučované vyšetření, protože melanom se objevuje stále častěji i u mladších ročníků.

Příspěvky na očkování

Také na očkování, které není hrazené z veřejného zdravotního pojištění lze získat zajímavé příspěvky. Je možné získat příspěvek proti chřipce až 150 Kč, proti klíšťové encefalitidě až 500 Kč, proti meningokokovým nákazám až 500 Kč a u dětí až 2.500 Kč, proti virové hepatitidě A i B až 1.500 Kč pro dobrovolníky působící ve zdravotnickém zařízení nebo až 500 Kč pro ostatní i na očkování pro cesty do zahraničí až 500 Kč. Je možné požádat i o více příspěvků na očkování v jednom roce.

Příspěvky pro bezpříspěvkové dárce krve

Mladí a zdraví lidé, kteří patří k bezpříspěvkovým dárcům krve, mohou získat příspěvek až 1.000 Kč na rehabilitační/rekondiční aktivity lázeňského typu, které nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění (plavání, masáže, sauna, solná jeskyně, apod.). Je nutné v daném roce alespoň jedenkrát darovat bezplatně krev, plazmu nebo kostní dřeň.

Další výhody a slevy nabízí členům Klub pevného zdraví u spolupracujících firem.

Diskuze k příspěvku má už 10 komentářů

 1. Petra Odpovědět

  Dobry den bude jeste prispevek na dentalni hygienu? Dekuji za odpoved

 2. Mgr.Věra Doležalová Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na podmínky pro poskytnutí příspěvku 500,-Kč na pohybové aktivity, konkrétně se jedná o jógu. V informacích o poskytování příspěvků pro rok 2017 je uvedeno, že musí být doložena permanentka ve výši 1500,- Kč (u dospělých do 65 let) a doklad nesmí být starší tří měsíců. Při frekvenci lekcí jógy 1xtýdně ( permanentka na 10 lekcí je za 550,- Kč) tato permanentka pokryje zhruba dva a půl měsíce, tzn. že 1500,-Kč představuje necelé tři permanentky na dobu asi sedm a půl měsíce. Není tak možné splnit podmínku, že doklad nesmí být starší tří měsíců.Myslím si, že podmínky jsou nastaveny dost tvrdě,v roce 2016 stačilo doložit jednu permanentku a příspěvek 500,- Kč byl přiznán.

 3. Eva Tyllová Odpovědět

  Dobrý den,
  posílala jsem Vám dotaz na příspěvek na zdravotní cvičení Sokola.
  Problém je ale v tom, že příspěvek se platí pololetně, 2x 500 Kč.
  Takže l. část se platila v lednu, 2. část se bude platit v září.
  Měla by se žádost o příspěvek posílat 2x? Díky.

 4. Eva Tyllová Odpovědět

  Dobrý den,
  V naší obci provozuje Sokol zdravotní cvičení pro seniory nad 60 let.
  Mohu dostat příspěvek a co by k tomu bylo potřeba? Je mi 75 let.
  Cvičení je pravidelně lx týdně. Děkuji.

 5. Šárka Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo a za jakých okolností přispívá na léčbu ADHD pomocí biofeedbackem či psychowalkmenem?

 6. Ludmila Odpovědět

  Dobrý den,můj manžel trpí diabetem 3stupně,chodím s ním na speciální pedikůru pro diabetiky(trpí neuropatií),chtěla bych vědět jestli VZP na tuto pedikůru přispívá.

  Děkuji za odpověď!

  • Martina M. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz.

   Nevím, zda chápu dobře. Váš manžel má tedy tzv. diabetickou nohu? K té se VZP vyjadřuje takto: VZP má také vytvořenou síť tzv. podiatrických pracovišť (podiatrie je obor, který komplexně léčí chorobné stavy nohou). Pokud i přes všechna opatření k rozvinutí syndromu diabetické nohy již dojde, je léčba pojišťovnou plně hrazena – pro tuto péči je zvlášť vytvořen kód výkonu „ošetření pacienta se syndromem diabetické nohy“. V případě již vzniklých nekrotických‚ nehojících se defektů u pacienta se syndromem diabetické nohy VZP hradí i nákladnou larvální léčbu ran.

 7. Alena Podloucká Odpovědět

  Na jaký příspěvek mám nárok, když jsem osoba nad 70 let a chodím pravidelně plavat kvůli artóze 3 stupně kolenních kloubů.Děkuji.

  • Martina M. | Tým Příspěvky.cz Odpovědět

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz.

   Můžete využít příspěvek na pohybové aktivity ve výši 500 Kč v případě, že splňujete potřebné podmínky. Příspěvek je poskytován na pravidelnou pohybovou aktivitu (předplatné a permanentky), jako jsou sporty vytrvalostního charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu apod. Mezi takové aktivity patří např. aerobic, atletika, badminton, cyklistika, florbal, fotbal, kalanetika, plavání, spinning, gymnastika, jóga aj.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *