Protože je o ní velký zájem, vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí aktualizovanou Příručku pro osoby se zdravotním postižením v roce 2021. Příručka má usnadnit osobám s handicapem orientaci v oblasti sociálního systému (posuzování a nároky na dávky, atd.). Obsahuje i informace o trhu práce a další typy a rady v sociální oblasti.

V publikaci najdou handicapovaní lidé odpovědi na mnoho otázek, které pro ně mohou být velmi důležité. Například  kdo a za jakých podmínek má nárok na příspěvek na péči, jaká je jeho výše, kde může o dávky žádat, kdo o příspěvku rozhoduje, kde se vyplácí, jaké dokumenty a tiskopisy žadatel potřebuje a mnoho dalšího. Dočtete se i kdy, proč a jak se měnilo posuzování zdraví u lidí se zdravotním postižením. Také jak ministerstvo chrání a podporuje zaměstnanost osob s handicapem. Dále zde najdete i informace o dávkách státní sociální podpory, invalidních důchodech či dávkách pomoci v hmotné nouzi.

V příručce jsou obsažené i informace o tom, jaké projekty z evropských fondů se v ČR realizují a jak se EU snaží pomáhat zdravotně znevýhodněným osobám.

Příručka má 31 stran a bylo vytištěno 80 tisíc výtisků. Je k dispozici ve vestibulech budov MPSV, na kontaktních pracovištích ÚP ČR a na okresních správách sociálního zabezpečení (OSSZ).

Diskuze k příspěvku má už 1 komentářů

  1. Soukup Odpovědět

    Dobrý den, je možné si taky někde na webu stáhnout Příručku pro osoby se zdravotním postižením v roce 2021

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *